Tuğrul bebeğin ailesi, yurtdışından edinilen ilaç için yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’da yaşayan Polis memuru baba ve Öğretmen annenin çocukları Tuğrul Altun’a henüz 3,5 aylıkken SMA-1 teşhisi kondu.

Anne ve babanın tek umudu yurtdışından gelecek olan Zolgensma isimli ilaç. Altun ailesi yaşadıkları süreci şöyle anlattı; “Tuğrul'un şu an trakesi açılmış durumda ve yoğun bakımda. Bu sürece kadar bebeğimiz 6 kez entübe edildi, 2 kez kalbi durdu ve beyninde oluşan bir sivi sebebiyle beyin ameliyatı geçirdi. Yani bebeğimizin bekleyecek bir dakikası bile yok. Teklif aldığı hastanelerden birinde Zolgensma ilacını alarak ölümden kurtulabilir, kendine yeten bir birey olabilir.”
Çocuklarını kurtarmak için valilik izinli bir kampanya başlatan Altun ailesi, Tuğrul bebek için Osmaniyelilerden yardım istedi. Kampanyanın yüzde 35’lik kısmının tamamlandığını ifade eden Altun ailesi; “Tuğrul bebeğimiz, yutma ve nefes alma yetisini de kaybetmeden ilacına kavuşturmamız için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bireysel bağış yaparak, Tuğrul'un sayfasını paylaşarak geniş kitlelere ulaşmamıza yardımcı olarak ya da canlı yayın konuğumuz olarak bize destek olabilirsiniz. Kampanyamız valilik izinlidir TR12 0001 0090 1013 7578 3050 01 ALICI: TUĞRUL ALTUN-ZİRAAT BANKASI SMA TİP-1 HASTASI OSma_Tugrul 05392133219 Tuğrul Yaz 6326'ya Gönder Tüm Operatörlerden 1 Sms 20₺” ifadelerini kullandı.

Haber Tanık