Sınır ötesi destek verdiklerini açıklayan Başkan Şen “Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik pençe-kılıç hava harekâtını başlatan kahraman ordumuza başarılar diliyorum. Allah’ım Mehmetçiğimizi korusun.  Çocukları, kadınları, masum sivil insanları, askerimizi, polisimizi şehit eden bir terör örgütüne karşı mücadele veriyoruz. Sınırlarımızı, topraklarımızı, insanlarımızı, ülkemizi koruyoruz. Silahlı saldırıya maruz kalan, her devletin yaptığını ve yapması gerekeni yapıyoruz” dedi.

TOPLUMSAL BARIŞ AFFI, TOPLUMSAL UZLAŞMAYLA ÇIKSIN

Parti olarak yürüttükleri “Affet Türkiye” projesinin 8 aydır sürdüğünü kaydeden Türkiye Değişim Partisi Osmaniye İl Başkanı Demet Şen “Bildiğiniz üzere, 9 Nisan’dan bu yana, yaklaşık 8 aydır bir af çalışması yapıyoruz.  Toplumsal barışa, yeni ve temiz bir sayfaya ihtiyaç var. Bir araştırma firmasının yaptığı ankette, ankete katılanların yüzde 42’si, affın gerekli olduğu yönünde oy kullanırken yüzde 21’i kararsız kalmış.

Toplumsal barış affı konusu tüm taraflarıyla tartışıldığında bu kararsızların da aftan yana olacağı açıktır.   Biz bu nedenle partilere diyoruz ki: Af çıkarmanın, hangi zamanda çıkarmanın, kimin işine yarayacağı hesabını yapmayın.  Kapalı kapılar ardında çalışmayın, çalışmalarınızı ve görüşlerinizi kamuoyuna sunun, herkes görüşünü bildirsin, toplumsal barış affı, toplumsal uzlaşmayla çıksın.

AFFET TÜRKİYE!

Biz affın siyaset konusu yapılmasını istemiyoruz. Ekonomik krizler, siyasi gerginlikler yaşadık, hakkaniyetli olmayan yargılamalar oldu. Bir kişi bile adaletsizliğe, haksızlığa uğramışsa o adaletsizlik herkese yapılmıştır. Geçmişi değiştiremeyiz ama geleceği planlayabilir, huzurlu ve mutlu bir toplum olabiliriz. Buradan tekrar tüm partilere ve Türkiye’min vicdanına sesleniyorum.  Affet Türkiye! Diyorum” şeklinde konuştu.  

Haber: Resul Özdil