Osmaniye Atletizm Pistinde düzenlenen etkinliğe Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Üniversite ve lise öğrencileri katıldı.
Öğrencilerle bir süre sohbet ederek, öğrencilere top hediye eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, daha sonra protokol mensupları ve öğrencilerle birlikte yürüyüş etkinliğine katıldı.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, “Bugün, 10 Mayıs “Dünya Sağlık İçin Hareket Günü" kapsamında Üniversitemiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte çeşitli faaliyetlerle bugünü kutlamaktayız. Hepimiz mutlaka spor yapmalıyız. Sporun birçok alanı var, kendimize göre seveceğimiz, yapabileceğimiz sporlar vardır. Sağlıklı yaşam için hareket etmemiz gerekmektedir. Kendi sağlığımız için, daha rahat bir hayat sürdürebilmemiz için mutlaka spor yapmalı, hareket halinde olmalıyız.”diye konuştu. Vali Yılmaz, etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi kutladı.
Hareketli yaşamın faydaları konusunda katılımcılar bilgilendirildiği Etkinlikte, öğrenciler çeşitli fiziksel etkinliklerde bulundular.

Haber Tanık