Kasım Avan Geçtiğimiz günlerde İl Başkanlığı olarak Tülay Doğan tarafında ilçe Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından ilçe başkanlığını kongreye götürdü.

İlçe Başkanı Avan2a ait oto galeride gerçekleştirilen kongreye tek liste halinde gidildi.

Kullanılan geçerli oyların tamamını alan Kasım Avan Genç Parti’nin Düziçi İlçe Başkanı oldu.

İlçede daha önce Türkiye Değişim Partisi Kurucuları arasında yer alan Kasım Avan daha önce  Genç Parti üyesi olduğunu ifade etti.

İlçe Başkanı Avan “Şimdi öncelikle üyelerim, il başkanım ve üyelerime teşekkür ederim. Bu göreve bana getirdikleri için kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Genç Parti olarak daha önceden de Genç Parti'nin bir üyesiydim. Şu anda da ilçe başkanı oldum. İlçe başkanlığını bana layık gören Tülay Hanım'a çok teşekkür ederim. Yapacak bir şey yok. Bundan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Kurucu Genel Başkanları Cem Uzan’ın ülke geneline hizmet ettiği gibi Düziçi ilçesinde ayrı bir önem gösterdiğini ifade etti.

Cem Uzan’a ilçeni vefa borcu olduğunu ifade eden Başkan Avan İlçede yeni kurulan Organize sanayi bölgesi ile işsizliği önlemeye çalışırken binlerce kişiye iş imkanı sağladığını ve emekli ettiğini söyledi.

Genç Parti Düziçi İlçe Başkanı Kasım Avan “Cem Uzan Türkiye’ye ve ilçemize önemli yatrımlara imza atan bir iş Adamı. Tabii Düziçi'nin büyük bir veba borcu var.  Düziçi'ne ekmek kapısı açtı. Kendilerine teşekkür ederiz. Çok kişiye ekmek sahibi oldu. Emekli oldu. Yani bunun şeyini herhalde vebasını ödeyeceklerdir yani. Ben bunu düşünüyorum. Düziçi güzel bir yatırım gördük. Dünya kurulduğu kurallara rağmen ilk sefer bir iş sahası açıldı. Bu da Cem Uzan sayesinde oldu” dedi

Genç Parti Osmaniye İl Başkanı Tülay Doğan ise teşkilatlanma çalışmalarının hızla sürdüğünü ifade ederek “Şimdiye kadar göreve başladığımız zamanda zaten iki ilçem kongresi yapılmıştı. Bir tanesi merkez ilçem Erdem Başkanım, diğeri bahçe olarak tanıdı. O da şeyde onların kongrelerini yapmışlardı. Sadece ben geldikten sonra gerilme, Düziçi İlçe Başkanlığı'ma atamasını yaptım, bugün de kongresini gerçekleştirdik. Allah kısmet ederse il için kongre tarihimizi alacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Ve çok güzel de gidiyoruz”  

Haber Tanık - Resul Özdil