Ahmet Şekip  Ersoy Kültür merkezinde gerçekleştirilen seçimlerde Mevcut Başkan  Mustafa Yıldırım ile birlikte Mehmet Reşat Esen, Abdullah Gürünoğlu’nun listeleri yarıştı.

269 üyenin oy kullandığı seçimlerde Mustafa Yıldırım 127, Mehmet Reşat Esen 104, Abdullah Gürünoğlu ise 14 oy aldı. Kullanılan 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Oda Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Yıldırım’ın listesinde Sezai Tıraş, Fuat Kılıç, Hasan Çicekoğlu, Mehmet Öztürk, Mustafa Cengiz ile Mehmet Karakuş isimleri yer aldı.

Elektrikçi ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçilen Mustafa Yıldırım  seçime katılan üyelere teşekkür ederek sektörün gelişimi çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Öte yandan seçimlerde 104 oyla ikinci sırada bitiren ilk defa başkan adayı olan isimler arasında yer alan  Mehmet Reşat Esen “Seçim  sonrası, başta seçim sürecinde olmak üzere, birbirimize inanarak ve güvenerek yola çıktığımız meslektaşlarım, dost, akraba, hısım ve tüm sevenlerimiz olmak üzere, şahsıma gösterilen yakın ilgi ve alakaya çok teşekkür eder, kazanan ekibi kutlar, başarılarının daim olmasını dilerim” dedi.

Seçime yarışan başkan adaylarını ve seçime katılan üyelere teşekkür eden Osmaniye Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Yalçın görevine yeniden seçilen Mustafa Yıldırım’ı kutlayarak başarılar diledi.   

Haber Tanık - Resul Özdil